Výstava Vladimír Krninský – Mimo jiné

Galerie Helen v Červené Lhotě představí od 21. 5. do 10. 7. 2022 pod názvem Mimo jiné rozsáhlou výstavu z tvorby známého jihočeského výtvarníka ak. sochaře Vladimíra Krninského (1951). Výběr zahrne figurální a portrétní plastiky, včetně sochařských portrétů, k nimž patří i portrét hradeckého textilního výtvarníka Josefa Müllera, řezbářská díla, obrazy, grafiky, ale i užitou keramiku.

Stěžejní činnost Krninského, četné restaurátorské práce, například na Samsonově kašně v Českých Budějovicích, sousoší Nanebevzetí Panny Marie v centru Jindřichova Hradce či v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře, pak přiblíží černobílé fotografie. Široký záběr tvorby všestranného umělce, který žije a tvoří v Jindřichově Hradci a v inspirativní České Kanadě, doloží i jeho výtvarné experimenty, mezi něž se především řadí unikátní realizace postav z materiálů, jako je plech, železo či dřevo. 

Vernisáž za účasti autora a s hudebním doprovodem jazzové kapely Old Steamboat proběhne v pátek 20. 5. 2022, začátek v 17.00 h. Veřejnost je srdečně zvána.